Biznes odpowiedzialny społecznie

W naszej filozofii, sukces nie jest możliwy bez związku ze społecznością i środowiskiem.

Nasze działania kierujemy do społeczności lokalnych w krajach, w których grupa prowadzi działalność, jako zobowiązanie do realizacji swoich celów biznesowych.

Oto niektóre z naszych inicjatyw.

Troska o społeczeństwo i środowisko

Wspieramy akcje społeczne skierowane do osób potrzebujących i niepełnosprawnych, a także inicjatywy proekologiczne poprzez zaangażowanie naszych partnerów.

Republika Czeska: Pomoc i wsparcie dla pokrzywdzonych rodzin i domów dziecka

BRAVO EUROPA Czech sponsoruje szkołę Ibsenka dla dzieci specjalnej troski w Brnie, której celem jest zapewnienie edukacji zgodnie z programami nauczania dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Wspieramy tę organizację, aby pomóc jej w kontynuacji indywidualnego nauczania na kursach specjalnych, dostosowanych do specjalnych potrzeb dzieci.

ibsenka-school_p16_poza-jos

 

Rumunia: Wsparcie dla rodzin i dzieci z problemami zdrowotnymi

BRAVO EUROPA Rumunia wspiera na swoim terenie rodziny i pacjentów z problemami zdrowotnymi. Podczas naszych ostatnich akcji wspieraliśmy leczenie raka i niepełnosprawności fizycznej.
Wspieramy również inicjatywy Fundacji Regina Maria, która finansuje przychodnie lekarskie i jednostki edukacyjne dla potrzebujących.

clinceni-5235r26t2673-31mw65ocdip6eo2xb8z3eo

Niemcy: Sponsoring dla TTV Bernburg 08 e.V.

Bravo Europa sponsorowało inicjatywę “Stowarzyszenie na rzecz opieki nad dziećmi i młodzieżą Bernburg e.V.” – budowę ośrodka dla dzieci z rodzin, których rodzice mają problemy z uzależnieniem od narkotyków. Nasze zaangażowanie, wraz z innymi firmami, polegało na wybudowaniu miejsca przeznaczonego na działalność związaną z ośrodkiem.

Jednocześnie Bravo Europa wsparło Fabiana, 12-letniego chłopca poruszającego się na wózku inwalidzkim, w udziale w ważnych zawodach pingpongowych.

Rumunia: Domy dla potrzebujących rodzin

BRAVO EUROPA Rumunia sponsorowała inicjatywy Habitat for Humanity, których celem było zapewnienie każdemu godnego miejsca do życia, a więc budowę domów w lokalnych gminach. Dostarczyliśmy dachówkę i akcesoria metalowe na dachy domów.

picture1

Rumunia: zaangażowanie w ochronę środowiska

To działanie jest częścią planów firmy, mających na celu zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej i ciągłe działania na rzecz utrzymania czystego środowiska. W ramach kampanii “Let’s Do It Romania”, zespół posprzątał 4 ulice w mieście Fundulea. Inicjatywa udziału w tym wydarzeniu wyszła od pracowników firmy, którzy zgromadzili się i uszanowali działania organizacyjne związane z prowadzeniem kampanii.

“Filozofią BRAVO EUROPA jest to, że sukces nie jest możliwy, jeśli nie jest związany ze społeczeństwem i środowiskiem. W związku z tym firma dostarcza nowoczesne technologicznie produkty wytwarzane w europejskich zakładach, które są bardziej wydajne w obróbce surowców, mniej zanieczyszczają środowisko i produkują mniej odpadów. Dlatego postanowiliśmy bardziej zaangażować się w życie społeczności lokalnych i wspierać ich rozwój, ich działania społeczne w zakresie ochrony i dbałości o środowisko naturalne, co jest priorytetem i obowiązkiem, który przekazujemy następnym pokoleniom” – powiedział Adrian Minuta, Dyrektor Generalny Grupy Bravo Europa.

lets-do-it-romania-_-poza

W ostatnich latach z radością przyłączyliśmy się do inicjatywy Caravana Zambetelor (Karawana Uśmiechów).

Karawana Uśmiechów jest pierwszym i jedynym projektem w Rumunii, który działa w 100% na zasadzie wolontariatu. Jest to wspólnota wolontariuszy, których głównym pragnieniem jest dawanie uśmiechu i radości płynącej z serca tam, gdzie “normalność” reprezentowana jest przez metalowe łóżka szpitala lub ośrodków opieki, gdzie drugą rodziną jest personel medyczny, gdzie szczęście musi być ofiarowane i przekazane. Celem Karawany Uśmiechów jest zachęcenie społeczności do życia w doświadczeniu dawania, wszystko przeniesione na chwile i uczucia, które stają się cennymi wspomnieniami dla wszystkich zaangażowanych.

Działania, które Bravo Europa brała na siebie były związane z działaniami na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi, hospitalizowanych w Instytucie Onkologicznym w Bukareszcie.

Image from: www.caravanazambetelor.ro

Bravo Europa Czechy wspiera młodych harcerzy

We współpracy z harcerzami z regionu Południowych Moraw, Bravo Europa podarowało dach jako dar sponsorski. Nowy budynek będzie służył młodym ludziom jako magazyn materiałów. Dach jest w kolorze RAL 6005, zastosowano blachę trapezową H12, a młodzi harcerze sami poradzili sobie z montażem. Cieszymy się na kolejną współpracę!

 

Dajemy szansę na lepszą edukację – Nowy dach dla Gimnazjum “Marin Preda”, Silistea Gumesti, Rumunia

W maju Bravo Europa była zaangażowana w renowację gimnazjum w Silistea Gumesti, wiosce, w której dorastał Marin Preda, znany rumuński pisarz, oraz miejscu, w którym rozgrywała się akcja słynnej powieści “Morometii”. Szkole został podarowany kompletny system dachowy BELPROFILE, a nasz zespół specjalistów zajął się montażem materiałów w najlepszych z możliwych zaosobów. Wspieramy rozwój młodych ludzi i chcemy zaoferować im szkołę na długie lata, w której będą mogli czuć się i uczyć bezpiecznie i w dobrych warunkach.

Położona w północno-zachodniej części powiatu Teleorman, na granicy z powiatem Argeş, gmina ma powierzchnię 4858 hektarów, a jej obecna populacja liczy 2542 osoby. Silistea Gumesti jest uważana za symboliczną wioskę rumuńskiej literatury i ruralizmu, wioskę, w której w małym domku urodził się Marin Preda.

 

Silistea Gumesti to gmina jak wszystkie inne, z wieloma niedociągnięciami gospodarczymi. Dowodem na to jest zarówno miejsce urodzenia pisarza, z którego nazwiska mieszkańcy są dumni, jak i placówki oświatowe. Budynek kancelarii nie był używany ze względu na zapadający się dach, zalewany przy każdym deszczu, instalacja elektryczna jest bardzo stara, ogrzewanie w zimie odbywa się za pomocą pieców, mebli prawie nie ma.

Pomimo tych poważnych niedociągnięć, nauczyciele w tej szkole aktywnie angażują się w edukację uczniów, a żeby zapewnić im przyjemniejsze warunki, co roku w czasie wakacji letnich nauczyciele za własne pieniądze naprawiają i malują ławki, piorą firanki i zasłony.

W Silistea Gumesti spotkaliśmy wyjątkową społeczność, pracowitych i gospodarnych ludzi, którzy zaimponowali nam swoją gościnnością, zachowaniem tradycji i wartości rumuńskiej wsi. Cieszymy się, że udało nam się zaangażować w ten projekt i pomóc ponad 200 dzieciom z Silistea Gumesti uczyć się w szkole, która oferuje im wszystkie niezbędne warunki do lepszej edukacji.

 

 

Zaangażowanie w kulturę i sztukę

Rumunia: Inicjatywa w dziedzinie kultury

Festivalul de Teatru Sibiu / Festiwal Teatralny w Sibiu

Kultura jest ważnym elementem spotkań międzyludzkich i przyszłego rozwoju, dlatego naszym celem jest wspieranie kultury, niezależnie od tego, czy jest to teatr, czy jakakolwiek inna sztuka. W 2014 roku BRAVO EUROPA Romania dołączyła do Festiwalu Teatralnego w Sibiu jako główny partner lokalnych działań.

festivalul-de-teatru-sibiu

Zaangażowanie w sport i wydajność

Wspieramy młodych, utalentowanych sportowców na drodze do dobrych wyników oraz młodych ludzi, którzy chcą poznać sport.

Rumunia: Akademia Biznesu Sportowego

Chcemy aktywnie przyczyniać się do rozwoju nowej generacji menedżerów sportowych i korporacyjnych, dlatego BRAVO EUROPA Rumunia wspiera działania opracowane przez Sports Business Academy, pierwszy projekt poświęcony interakcji między zarządzaniem i marketingiem w sporcie, edukacji i konferencjach dla młodzieży pasjonat sportu.

sport-business-academy_p3_dreapta-jos

Rumunia: Przedsięwzięcia związane ze sportem oraz pasja do kolarstwa i modelarstwa lotniczego

Podczas szóstej dorocznej edycji Turul Ciclist al Sibiului, w dniach od 6 do 10 lipca, w 5 etapach dziennych wzięło udział 19 drużyn z 12 krajów.

BRAVO EUROPA Rumunia była sponsorem trzeciego etapu Balea Lac, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z całego świata.

img_0749

Ponadto jesteśmy zainteresowani inicjatywami w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak modelarstwo lotnicze, gdzie 50 pilotów i konstruktorów modeli lotniczych z pasją zaprezentowało 120 różnych koncepcji. Podtrzymaliśmy tę działalność Aeromodelingu “RedSky” Alba Iulia Club fun&fly, aby kontynuować rozpoczętą 50 lat temu tradycję.

aero_2008

Rumunia: Młodzi sportowcy na drodze do sukcesu

Kochamy sport i uważamy go za naszą drogę do bycia zdrowym i zdolnym do realizacji naszych marzeń, a młode pokolenie za kontynuację życzliwości na świecie. Dlatego nasze wsparcie jest ukierunkowane na osiągnięcia sportowe. Ponieważ zależy nam na stworzeniu silnych pokoleń, BRAVO EUROPA Rumunia wspiera takie dyscypliny sportu, jak: judo, piłka nożna, koszykówka, boks, karting.

Mamy też ambitne marzenia do spełnienia, dlatego wolimy zachęcać innych do ich realizacji, choćby po to, by zdobyli prawdziwe szczyty, jak Dor Geta Popescu podczas wyprawy Australia i Oceania 2016.

imagine_cucerire_everst_1

Alina Adriana Corbeanu, w wieku 15 lat, jest bardzo dobrze radzącą sobie młodą, utalentowaną judoczką zarejestrowaną w Rumuńskiej Federacji Judo. Jej ostatnie występy z 2015 roku to srebrny medal w Narodowych Mistrzostwach Judo U16 oraz złoty medal w Chorwacji, na zawodach Balcan Judo. BRAVO EUROPA Rumunia wspiera jej prawdziwą pasję i osiągnięcia w tym sporcie.

IMG_20170220_210247_492

Rumunia: Puchar mężczyzn w golfa w Bukareszcie

20 kwietnia w Klubie Dyplomatycznym w Bukareszcie odbył się “Bucharest Golf Men’s Cup”, inaugurujący nowy sezon golfowy. W czwartej edycji zawodów wystartowali amatorzy z kilku krajów, w tym z Włoch, Francji, Belgii i Rumunii. Jesteśmy dumni z faktu, że poprzez Bel Profile, Bravo Europa promuje doskonałe wyniki i podtrzymuje osiągnięcia, będąc sponsorem szkół i federacji takich jak: Rumuńska Federacja Alpinizmu, Rumuńska Federacja Modelarstwa Aeroplan czy Akademia Golfa Demi Papillon.

“Golf to sport, który poza ćwiczeniem i rywalizacją łączy ludzi w społeczność, której wartościami są szacunek, przyjaźń, fair play, a przede wszystkim pasja. Będziemy nadal wspierać zawody DPGA i mamy nadzieję, że nasz mały wkład jest tylko iskierką do rozwoju tego wspaniałego sportu w naszym kraju. ” – powiedział Adrian Minuţa, dyrektor generalny Bel Profile / Bravo Europa (Rumunia).


Rumunia: inna aktywacja sportowa

W dziedzinie sportu, BRAVO EUROPA, poprzez Bel Profile, wspiera wybitne osiągnięcia i podtrzymuje wysoką formę jako sponsor największych mistrzów, takich jak Alina Dumitru i Mihai Leu, a także federacji sportowych, w tym Rumuńskiej Federacji Alpinizmu i Rumuńskiej Federacji Modelarstwa Lotniczego. Alina Dumitru, mistrzyni olimpijska w judo, dodała: “We wszystkich działaniach, które podejmujemy, potrzebujemy silnego partnera. Dla mnie BRAVO EUROPA była jednym z takich partnerów. Współpraca układała się wspaniale, a ja cieszyłam się pełnym wsparciem. Mam nadzieję, że grupa firm będzie nadal pomagać sportowcom, bo ten gest jest szlachetny, z którego mogą być dumni. ”

 

Bel Profile wspiera zawodników na najwyższym poziomie!

Akademia Clinceni awansowała w pierwszej lidze piłkarskiej. Życzymy im jak najwięcej zwycięstw na głównej scenie rumuńskiego futbolu!

Ochrona i opieka nad zwierzętami

Rumunia: Ratowanie i ochrona zwierząt

Naszą misją jest założenie, że “każdy musi mieć nakrycie nad głową”, w związku z tym przyczyniamy się do wspierania celu Fundacji Herberta-Denka, jakim jest dążenie do nawiązania zgodnej więzi między ludźmi i zwierzętami oraz do uświadamiania, jak postępować ze zwierzętami. Doceniamy każdy wkład, ponieważ pomoże on w skutecznej pracy na rzecz ochrony dobrostanu zwierząt.

17-92f01061d4